6 نکته عکاسی بصری برای مبتدیان

عکاسی بصری برای مبتدیان

یکی از بزرگترین چالش ها عکاسی بصری برای مبتدیان می باشد در دنیای عکاسی یافتن اطلاعات در مورد یادگیری عکاسی دشوار است و همچنین بدست آوردن اطلاعات خوب نیز به زمان زیاد نیاز دارد، در سطح شهر و کشور عکاسان زیادی هستند که آموزش های عکاسی منحصر به فرد خود را دارند و طبق تجریه کاری و تخصص خود آموزش ها را برای هنر جویان خود ارایه می دهند، فقط توصیه های خوب و محکم برای کسانی که تازه عکاسی را شروع کرده اند بسیار ضعیف و شاید به درد خور نباشد. آتلیه بامداد با تجریه کاری 16 ساله خود در اینجا 6 نکته برتر عکاسی برای مبتدیان آماده کرده است امیدواریم از این نکته ها استفاده های خوبی داشته باشید

نکته شماره 1 بدون دوربین، مشکلی نیست


اگر تازه شروع به عکاسی می کنید ، بدیهی است که داشتن یک دوربین معمولی که می توانید با آن تمرین کنید مورد نیاز هر شخص است، به خصوص دوربین دستی بر نوردهی بسیار مفید است. اما با توجه به هزینه این روزها حتی یک دوربین سطح پایین DSLR یا دوربین بدون آینه نیز شاید مقدور نباشد، هنوز هم می توانید حتی با ابتدایی ترین ابزارها – مثلاً با تلفن هوشمند خود – شروع به کار کنید و بعدا دوربین خود را تهیه کنید.

برای شروع کار با یک مهارت که حتی بسیاری از عکاسان پیشرفته با آن دست و پنجه نرم می کنند، می توانید به طور موثر از تلفن همراه خود برای کمک به یادگیری ترکیبات و فریم های تصویر (آنچه در عکس باید شامل شود و از آن جدا شوید) استفاده کنید. در حالت ایده آل ، شما یک دوربین واقعی با کنترل بیشتر بر روی تصویر نهایی خواهید داشت اما در واقع، یک دوربین گوشی هوشمند بهتر از نداشتن دوربین است.

نکته شماره 2 روی لنز خوب سرمایه گذاری کنید


وقتی به مرحله ای رسیدید که آماده سرمایه گذاری در تجهیزات عکاسی هستید ، لطفاً به توصیه های ما توجه کنید. سرمایه گذاری خود را روی لنزهای خوب (عکاسی هیپستر برای “لنزها”) و کمتر در خود بدنه دوربین داشته باشید. باید با دوربین های دیجیتال به عنوان یک تنظیم کننده لنز رفتار کنید. همچنین ، چند سال دیگر فناوری حسگر در دوربین دیجیتال شما منسوخ می شود و فناوری های جدیدی وارد بازار می شود. با این حال ، لنزها می توانند یک عمر دوام داشته باشند ، به شرطی که به درستی نگهداری شوند و سازنده دوربین شما پایه لنز را تغییر ندهد. در انتها ، اگر بودجه شما محدود باشد ، سرمایه گذاری بهتر در لنزها است نه دوربین ها.

نکته شماره 3 عکس های شما خیلی مبتدی و پر از اشکال


هنری کارتیه برسون، مستند و عکاس خیابانی فرانسوی اظهار داشت که 10 هزار عکس اول شما بدترین عکس هستند. این در مورد عکاسی و بسیاری از موارد دیگری که در ابتدای کار هستید نیز صادق است. 10 هزار قدم اول شما به عنوان یک کودک نو پا نیز احتمالاً پرتحرک ترین و بی ثبات ترین مرحله شما بود. بله ، عکس های شما در ابتدا نواقص زیادی را دارد و مشکلی نیست. در حقیقت ، ممکن است برای سالهای زیادی خیلی خوب نباشند. نکته مهمی که باید بخاطر بسپارید این است که شما در تلاش برای پیشرفت هستید، ممکن مثلا در عکس عروسی نور را تنظیم نکرده باشید یا در ویدیو نیز لرزش زیادی داشته باشید. یک روز به عکسهایی که در طول سال اول خود گرفته اید نگاه می کنید و کاملا عصبانی می شوید. و این بهترین احساس خواهد بود زیرا شما می دانید که در این راه پیشرفتهای بزرگی انجام داده اید.


بیشتر بخوانید: فیلمبرداری و عکسبرداری عروسی در تبریز


نکته شماره 4 احساسات خود را دنبال کنید


این سوال را از خود بپرسید. اولین چیزی که هنگام صبح از خواب بیدار می شوید یا آخرین چیزی که هنگام خواب به ذهن شما خطور می کند چیست؟ من حدس می زنم شما می توانید بگویید این یک سوال بلاغی است، احساسات شما چیست؟ اگر آنها گل هستند ، پس از گلها عکس بگیرید. حیات وحش؟ از حیات وحش عکس بگیرید. ماشین ، سواحل ، مردم ، حیوانات خانگی؟ احساسات خود را دریابید و لنزهای خود را بر اساس آن ها انتخاب کنید برای مثال برای فیلم و عکس عروسی از لنز های پرتره و واید استفاده کنید. من توصیه می کنم در موضوعاتی که درباره آنها دوپهلو هستید ، سرمایه گذاری نکنید.

نکته شماره 5 آزمایش کنید و از آن لذت ببرید

هر چقدر می توانید در مورد عکاسی از کتاب ها ، کلاس ها ، وبلاگ ها ، آموزش های آنلاین و رسانه های اجتماعی بیاموزید. یا به عبارتی بیشتر بیاموزید بیشتر پیشرفت کنید. اما علاوه بر همه این یادگیری ها ، مطمئن شوید که برای تفریح ​​هم وقت گذاشته اید. با دوربین خود بازی کنید. لنزهای اشتباهی را به طور هدفمند انتخاب کنید تا ببینید چه چیزی را می توانید از عکس ایجاد کنید. با تنظیمات و فیلترهای مختلف بازی کنید تا بتوانید درک مستقیمی از نحوه کار دوربین و معنای عکاسی داشته باشید. یادگیری رسمی شما هنگامی که با عکاسی همراه باشد و احساس بصری داشته باشد ، از قدرت بیشتری نیز برخوردار خواهد بود.

نکته شماره 6 مراقبت سلامتی خود باشید

از سلامتی خود به خوبی مراقبت کنید. سلامتی خیلی کمک به عکاسی بصری برای مبتدیان می باشد با خوب خوردن ، خوب خوابیدن و با ورزش منظم از بدن خود مراقبت کنید. اگر اهل انجام چنین کارهایی هستید بدنتان سالم خواهد ماند. مطمئنم هستم اگر سالم نباشید، بهره وری یا تفریح ​​دشوار خواهد بود. اگر موبایل نداشته باشید ، عکس ها و فرصت هایی را از دست می دهید که ناامیدکننده است. اگر همیشه خسته و خسته هستید ، خلاقیت تقریباً غیرممکن است.

خروج از تیکت